Είσοδος στα διδακτήρια & Παραλαβή προσωπικών αντικειμένων (σχολικές τσάντες ή και άλλα προσωπικά αντικείμενα) των μαθητών-τριών των σχολικών μονάδων της ΠΕ Λάρισας.

Eνημερώνουμε τους Δ/ντές-ντριες, Προϊσταμένους-νες σχολικών μονάδων ΠΕ Λάρισας ότι, εφόσον έχει προηγηθεί ο έλεγχος των Τεχνικών Υπηρεσιών του οικείου Δήμου στο σχολικό σας κτήριο, από τον οποίο προκύπτει η καταλληλόλητά του και ότι δεν υπάρχουν ζημίες ή βλάβες στο διδακτήριο που το καθιστούν επικίνδυνο για τους εισερχόμενους, μπορείτε να ενημερώσετε τους γονείς και κηδεμόνες της σχολικής σας μονάδας για την παραλαβή των προσωπικών αντικειμένων (σχολικές τσάντες ή και άλλα προσωπικά αντικείμενα) των μαθητών-τριών του σχολείου σας.

Υπό την προϋπόθεση αυτή και όταν εσείς κρίνετε παρακαλούμε όπως οργανώσετε τη διαδικασία παραλαβής (ανά τάξη, ανά χρονικό διάστημα/σταδιακά) τηρώντας αυστηρά όλα τα μέτρα προστασίας και ασφάλειας των Πρωτοκόλλων του ΕΟΔΥ για την αποφυγή του συγχρωτισμού και κατ’ επέκταση της διασποράς του Sars-CoV-2.