Ενημέρωση για αναστολή λειτουργίας και έναρξη μαθημάτων των σχολικών μονάδων του Δήμου Τεμπών, Αγιάς & Ελασσόνας την Παρασκευή 11/3/2022 και εφαρμογή της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Δημάρχου Ελασσόνας αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των σχολικών μονάδων στη Δημοτική Ενότητα Βερδικούσιας την Παρασκευή 11/3/2022 και εφαρμόζεται η εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Η έναρξη λειτουργίας των σχολικών μονάδων στις Δημοτικές Ενότητες Καρυάς, Κρανέας, Λουτρού & Λιβαδίου θα γίνει στις 9:30 λόγω παγετού.

Στις λοιπές σχολικές μονάδες του Δήμου Ελασσόνας η έναρξη των μαθημάτων θα γίνει κανονικά.

Δείτε ΕΔΩ την απόφαση του Δημάρχου Ελασσόνας.

Επίσης, με απόφαση του Δημάρχου Αγιάς, αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία όλων των σχολικών μονάδων του Δήμου Αγιάς την Παρασκευή 11/3/2022, λόγω καιρικών συνθηκών και εφαρμόζεται η εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Δείτε ΕΔΩ την απόφαση του Δημάρχου Αγιάς.

Τέλος, με απόφαση του Δημάρχου Τεμπών, αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία των σχολικών μονάδων Καλλιπεύκης, Αιγάνης & Αμπελακίων του Δήμου Τεμπών την Παρασκευή 11/3/2022, λόγω καιρικών συνθηκών και εφαρμόζεται η εξ αποστάσεως εκπαίδευση.