Λειτουργία τηλεκπαίδευσης στις σχολικές μονάδες που παραμένουν κλειστές λόγω καιρικών συνθηκών.

Σύμφωνα με οδηγία που εξέδωσε το ΥΠΑΙΘ, σε εφαρμογή της υπ’ αρίθ. 131451/ΓΔ4/30-9-2020 Υπουργικής Απόφασης, ως έκτακτο γεγονός το οποίο καθιστά αδύνατη τη διεξαγωγή της εκπαιδευτικής διαδικασίας νοείται και η αναστολή της λειτουργίας λόγω καιρικών συνθηκών.

Συνεπώς, οι σχολικές μονάδες που δεν λειτουργούν δια ζώσης λόγω καιρικών συνθηκών, σύμφωνα με την προαναφερόμενη Υπουργική Απόφαση, η εκπαιδευτική διαδικασία θα λειτουργήσει μέσω τηλεκπαίδευσης, κατά τις ώρες 14:10 έως 17:20 για τα Δημοτικά Σχολεία και 14:10 έως 16:30 για τα Νηπιαγωγεία.

Δείτε ΕΔΩ την Υπουργική απόφαση.